Технологија на текстил

Messe Frankfurt го создал „Texpertise Network“ за да ги собере експертите како водечки лидери на светскиот пазар за организирање саеми и други настани од текстилна индустрија, вклучувајќи саеми како што се Heimtextil, Techtextil, Texprocess, Texworld и Intertextile. Ви ги претставуваме трендовите и темите кои ја покренуваат текстилната и модната индустрија на повеќе од 50 саеми ширум светот со повеќе од 22.500 изложувачки компании и повеќе од 530.000 стручни посетители. Без оглед дали тоа е Берлин, Буенос Аирес, Франкфурт, Москва, Њу Делхи, Њујорк, Париз, Шангај или Токио – создаваме импулс за целиот текстилен синџир на вредности.

Претстојни саеми

Почитувани корисници, нашиот сајт користи колачиња (cookies) со цел давање на најдобро искуство. Со користењето на нашата интернет страница, се согласувате со користење на колачињата. Повеќе информации